Yükleniyor...
Mobil Logo
ANASAYFA  Hakkımızda  HAKKIMIZDA

Hakkımızda

Onima Biyoteknoloji Anonim Şirketi 2021 yılında Ankara Üniversitesi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Teknokentin’ de kurulmuştur. Organik ve organamineral gübre, hayvansal kaynaklı sıvı amino asit ve amino asit içerikli gübreler üretmek ve ürünler geliştirmek için araştırmalar yapmaktadır. Ayrıca toprak ve bitki besleme konularında tarımsal danışmanlık faaliyetleri de yürütmektedir. Yaptığımız çalışmalar sonucunda geliştirdiğimiz amino asit içerikli gübreler, gübre katkı maddelerini ve bitki gelişim düzenleyicilerini üretmek üzere Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Haymana Araştırma ve Uygulama Çiftliği'nde 200 m2 ’si kapalı toplamda 4200 m2 alanda 300 ton/yıl kapasiteli gübre üretim tesisini Kasım 2023' de devreye almıştır.

Onima Biyoteknoloji olarak yaptığımız sayısız Ar-Ge denemeleri sonucunda koyun yününü hidrolize ederek, içerisindeki serbest amino asitleri parçalamadan çıkarmayı başardık. Sahip olduğumuz makine ve yazılım geliştirebilme kapasitemiz sayesince fabrikamızdaki üretim teknolojimizi de el değmeden tamamıyla otomatik bir şekilde oluşturarak, formüllerimizi koruma altına aldık. Şirketimizin en güçlü yanı bu formüllerin sadece bize ait olması ve gizli olmasıdır. Sadece koyun yünü kullanarak ticari boyutta üretilebilecek en yüksek serbest amino asit değerlerine ulaştık. 

Biz ürünlerimizle doğadan aldığımızı doğaya geri vererek ciddi bir geri dönüşüm sağlıyoruz. Toplumun sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşmasını sağlayarak hem koyun hem de bitkisel üretimde faaliyet gösteren üreticilerin gelirini artırmaya yardımcı oluyoruz.

 

 

Vizyonumuz

Müşterilerimizin heyecan, umut ve yatırımlarını koruyup geliştirmeyi, her şeyden önce güvenilir olmayı hedef alarak, birlikte sorgulayan, gelişip büyüyen bir kuruluş olmak.

 

Misyonumuz

Vizyonumuz ve değerlerimizi ön planda tutarak, bize ulaşan müşterilerimize yaşadıkları problemler veya yatırım tavsiyeleri için detaylı araştırma, geliştirme, danışmanlık ve mühendislik hizmetleri vermek ve bunları sürekli geliştirmek, bu alanlarda gelişimi devamlı kılmaktır. 

 

Değerlerimiz

  • Yüksek sorumluluk anlayışımız,
  • Dürüstlük ve doğruluk,
  • Güvenilirlik,
  • İşbirliğine ve gelişime açık olmak,
  • Yenilikçi olmak,
  • Doğaya ve çevreye bağlılığımız,
  • İş için heyecanlı ve arzulu olmak,